Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Haberleri Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) ile İşbirliği Protokolü İmzalandı
Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) ile İşbirliği Protokolü İmzalandı

“Ulusal Yeterlilik Sisteminin Güçlendirilmesi ve Türkiye Yeterlilikler Çerçevesinin Uygulanması” UYEP II Projesi VOC-Test Merkezleri–II Hibe programı kapsamında 14 farklı kuruluş 10 sektörde meslek standartlarının ve yeterliliklerin geliştirilmesi, ulusal yeterliliklere dayalı ölçme, değerlendirme ve belgelendirme faaliyetlerinin yürütülmesi amacıyla hibe almaya hak kazanmıştır.

Bu kapsamda,  Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) ile Kurumumuz arasında 16 Mayıs 2016 tarihinde Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalandı.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Adem CEYLAN ve TESK Başkan Vekili M. Burhan AKSAR’ın imzaladığı Ulusal Meslek Standardı ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü ile Kozmetik alanında taslak meslek standartlarının ve yeterliliklerinin hazırlanma süreci başlatılmış oldu.

TESK ile imzalanan protokol kapsamında hazırlanacak taslak meslek standartları için tıklayınız…

TESK ile imzalanan protokol kapsamında hazırlanacak taslak yeterlilikler için tıklayınız…

 170516-3