Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Haberleri Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği ile Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü İmzalandı
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği ile Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü İmzalandı

MYK Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı ulusal meslek standardı ve ulusal yeterlilik taslaklarını hazırlama konusunda görevlendirilecek gönüllü kurum ve kuruluşlardan talep alınması, taleplerin değerlendirilmesi, kuruluşların görevlendirilmesi ve işbirliği protokollerinin imzalanmasına yönelik teknik çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu kapsamda yürütülen çalışmalar sonucunda Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ile Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği (Türk PDR-DER) arasında 09 Haziran 2015 tarihinde Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü imzalandı. MYK Başkanı Bayram AKBAŞ ve Türk PDR-DER Genel Başkanı Prof. Dr. Filiz BİLGE’nin imzaladığı Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü ile “Psikolojik Danışman (Seviye 6)”, “Okul Psikolojik Danışmanı (Seviye 7)” ve “Kariyer Psikolojik Danışmanı (Seviye 7)” mesleklerine yönelik standart hazırlama süreci başlatılmış oldu.

psiko XL