Haberler Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı Haberleri Kazan ve Basınçlı Kap Alanında 3 Adet Taslak Meslek Standardı Hazırlandı
Kazan ve Basınçlı Kap Alanında 3 Adet Taslak Meslek Standardı Hazırlandı

Meslek standartlarının belirlenmesi amacı ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği Derneği (KBSB) arasında imzalanan “Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü” kapsamında, kazan ve basınçlı kap alanında meslek standardı hazırlama çalışmaları başlamıştır. Bu kapsamda Buhar Kazanı Operatörü (Seviye 4), Kızgın Yağ Kazanı Operatörü (Seviye 4) ve Sıcak Su Kazanı Operatörü (Seviye 3) taslak meslek standartları hazırlanmış ve ilgili kurum ve kuruluşlara görüşe gönderilmiştir.

İlgili tarafların görüşüne sunulmuş olan taslak meslek standartları ile ilgili daha fazla bilgi edinmek ve görüş bildirmek için tıklayınız.

Görüş alma süreci 26 Nisan 2015 tarihinde tamamlanacak olan taslak meslek standartları, KBSB tarafından gelen görüşler doğrultusunda gözden geçirildikten sonra MYK Eneri Sektör Komitesinin görüşüne sunulacaktır.

 urunler basincli-kaplar-3