Haberler Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi Dairesi Başkanlığı Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi Kurulu Yirminci Toplantısı Gerçekleştirildi.
Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi Kurulu Yirminci Toplantısı Gerçekleştirildi.

260419-9

 

 Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) Kurulu Yirminci Toplantısı; TYÇ Kurulu Başkanı Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Prof. Dr. Kemal Varın NUMANOĞLU Başkanlığında 25 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Toplantı, son Kurul toplantısından bu yana yürütülen çalışmalar ile ulusal ve uluslararası faaliyetler hakkında bilgilendirme yapılması ile başlamıştır. Ardından, Kalite Güvence Yönetmeliği gereğince sorumlu kurumlar tarafından TYÇ Kurulu’na sunulması gereken Kalite Güvence Belgesi ve Zorunlu Rehberleri değerlendirme yöntemi ve yeterliliklerin TYÇ’ye yerleştirilmesine ilişkin ölçütler ve yöntem hakkında TYÇ Dairesi Başkanlığı’nın önerileri sunulmuştur. Önerilere dair görüş alışverişinde bulunulmuş ve değerlendirmeler yapılmıştır. TYÇ’nin işleyişi açısından önem arz eden ve birbirini takip eden süreçler olarak kurgulanan kalite güvencesi ile yeterliliklerin TYÇ’ye yerleştirilmesi hakkında tüm paydaşların katılımlarıyla faydalı değerlendirmelerde bulunulmuştur.

Toplantının son bölümünde geçtiğimiz sene oluşturulan ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş nedeniyle TYÇ İstişare Meclisi’ndeki kurum/kuruluşlara ilişkin değişiklikler hakkında Kurul üyelerine bilgi verilmiş ve TYÇ İstişare Meclisi’nin bu değişiklikler ışığında güncellenmesi kararlaştırılmıştır.

Bir sonraki TYÇ Kurulu toplantısının iki ay sonra gerçekleştirilmesine ve söz konusu toplantıda tüm sorumlu kurumların Kalite Güvence Yönetmeliği’'nin 8. Maddesi gereğince hazırlamış oldukları kalite güvence sistemini tanımlayan kalite güvence belgesi ve zorunlu rehberleri Kurul’un değerlendirmesine sunması kararlaştırılmıştır.

Toplantıya katılım sağlayarak değerli görüş ve katkılarını paylaşan üyelerimize teşekkür ederiz.

 
1643116504.399 - 25.01.2022 13:48:46 - 10.6.40.128 - [75.101.211.110]