Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı Ulusal Europass Merkezi Beykoz Üniversitesi Öğrencileriyle Birlikte!
Ulusal Europass Merkezi Beykoz Üniversitesi Öğrencileriyle Birlikte!

Ulusal Europass Merkezi 11 Ocak 2022 tarihinde, Beykoz Üniversitesi öğrencilerine yönelik çevrim içi ‘‘Avrupa Standardında CV, Niyet Mektubu Hazırlama ve Europass Araçlarıyla Avrupa Fırsatlarına Erişim’’  konulu seminer gerçekleştirdi. Europass Platformunun sunduğu hizmetler ve araçlar akademisyenlere ve öğrencilere tanıtıldı.

 110122-2

Etkinlikte, AB formatında öz geçmiş hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususlar ve kaçınılması gereken yaygın CV hataları konularında bilgiler katılımcılara aktarıldı. Geçmişte bir işe başvuru yaparken diploma geçer akçeyken, şimdi üniversite diplomasının tek başına yetersizliği ve diğer adaylar arasından ön plana çıkmak için yeni yeteneklere, becerilere ve kazanımlara ihtiyaç duyacakları bilgisi öğrencilerle paylaşıldı. Öğrencilere Europass Platformu’nun ve araçlarının sağladığı şeffaflık ile; Avrupa’da öğrenim görerek ve/veya deneyim kazanarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilecekleri, mesleki becerilerini artırabilecekleri ve iş imkânlarını çoğaltabilecekleri önerilerinde bulunuldu. Son olarak CV de önemli olan noktanın içerik olduğu ancak bu içeriğin nasıl sunulduğunun da bir o kadar önemli olduğu vurgulanarak; Europass’ın sunduğu farklı ve gelişmiş hazır CV şablonların kullanılarak, farklı iş ve pozisyonlar için farklı öz geçmişler hazırlayabilecekleri bilgisi öğrencilerle paylaşıldı. 

 
1643121020.368 - 25.01.2022 15:04:02 - 10.6.40.128 - [75.101.211.110]