Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması Operasyonu (TUYEP) Altıncı Aylık Yönetim Toplantısı 13 Ağustos 2020 tarihinde video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.
Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması Operasyonu (TUYEP) Altıncı Aylık Yönetim Toplantısı 13 Ağustos 2020 tarihinde video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Türkiye Yeterlilikler Sisteminin ve Çerçevesinin Uygulanması Operasyonu (TUYEP) Altıncı Aylık Yönetim Toplantısı; MYK’dan Daire Başkanları, Operasyon Koordinasyon Birimi üyeleri, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, proje sözleşme makamı olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı, proje teknik destek ekibi ve yüklenici firmanın katılımıyla 13 Ağustos 2020 tarihinde video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.

Projenin uygulanmasının izlenmesi için aylık olarak gerçekleştirilen toplantı kapsamında, TUYEP teknik destek ekibi tarafından gerçekleştirilen sunumda Takım Lideri ve kilit uzmanlar tarafından projenin uygulama döneminde bugüne kadar gerçekleştirilen çalışmalar katılımcılarla paylaşılmıştır. Bu noktada, MYK personeli ve yöneticilerine yönelik gerçekleştirilen Eğitim İhtiyaç Analizi, MYK’nın kalite güvence süreçlerinin iyileştirilmesine yönelik çalışmalar, Türkiye Yeterlilik Çerçevesi Strateji Belgesi ve TUYEP İletişim Stratejisine yönelik çalışmalar, proje yönetim yazılımı gibi çalışmalara ilişkin proje faaliyetleri kapsamında kaydedilen gelişmeler aktarılmıştır.

Toplantıda gerçekleştirilen sunumda ayrıca proje çalışma takvimine göre gerçekleştirilecek toplantılar konusunda, yeni tip Koronavirüs salgınına ilişkin güncel süreç kapsamında alınabilecek tedbirler istişare edilmiştir.

Sunumların ardından projenin uygulanmasına yönelik risk değerlendirmesi ve gelecek dönem planlaması paylaşılmış, görüş ve değerlendirmelerin ardından bir sonraki toplantının tarihi kararlaştırılarak toplantıya son verilmiştir.

 
1614460290.054 - 27.02.2021 21:45:11 - 10.6.40.128 - [3.238.7.202]