Haberler Uluslararası İlişkiler ve AB Dairesi Başkanlığı Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu MYK’yı Ziyaret Etti
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu MYK’yı Ziyaret Etti

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Sayın Christian BERGER ve eşi Sayın Marilena GEORGIADOU-BERGER ile Eğitim Sektör Yöneticisi Sayın Prof. Dr. Mustafa BALCI, 21 Temmuz 2020 tarihinde MYK’ye ziyarette bulundular.

Sayın CEYLAN’ın MYK’nın görevleri, faaliyetleri, sektörel iş birlikleri, AB kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin detaylı bilgilendirmelerde bulunduğu ziyarette Sayın CEYLAN bugüne kadar yürütülen faaliyetlerin yanı sıra güçlü iş birliğinin ve yakın çalışma anlayışının Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve MYK tarafından sağlanmış olmasının ulusal mesleki yeterlilik sistemine katkıları ve bundan sonraki süreçte de hem devam eden hem de uygulanacak proje ve çalışmalar yoluyla önemli kazanımlar elde edileceğini vurguladı.

MYK Başkanı Sayın Adem CEYLAN, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcileri ve MYK Daire Başkanlarının katılımlarıyla bir araya gelinen ziyarette gerçekleştirilen sunumlarla MYK faaliyetleri, sektörel iş birlikleri, eğitim ve istihdam ilişkisinin güçlendirilmesine yönelik faaliyetler ve Avrupa Birliği ve uluslararası kuruluşlarla yürütülen çalışmalara ilişkin bilgilendirmelerde bulunuldu.

Bunun yanında, TYÇ uygulamaları hakkında bilgiler aktarılan toplantıda, geçmişte yapılan faaliyetler ve önümüzdeki dönemlerde yapılacak işbirlikleri, uygulanabilecek projeler ve olası iş birlikleri hakkında görüş alışverişi yapıldı.

Sayın BERGER, bugüne kadar birçok iş birliği çalışması ve projeler gerçekleştirildiği ve uzun zamandır devam eden önemli ve yakın bir ilişkinin kurumlar arasında devam ettiği, özellikle birçok kurum kuruluş tarafından dile getirilen eğitim ve iş piyasasının ilişkisinin güçlendirilmesi açısından MYK’nın kilit bir işlev yürüttüğü ve MYK’ya AB tarafından sağlanan desteklerin çarpan etkisinin çok yüksek olduğu ve bunları akıllı destekler olarak ifade ettiğini ve devamının sağlanmasının gerektiğini vurguladı.

 
1615201667.33 - 08.03.2021 11:41:28 - 10.6.40.128 - [54.236.58.220]