Haberler Tarım, Avcılık ve Balıkçılık S. K. Haberleri Tarım, Avcılık ve Balıkçılık Sektöründe Bitkisel Üretim (Tarla Bitkileri-Bahçe Bitkileri) Alanında Meslek Haritası Çalıştayı Gerçekleştirildi.
Tarım, Avcılık ve Balıkçılık Sektöründe Bitkisel Üretim (Tarla Bitkileri-Bahçe Bitkileri) Alanında Meslek Haritası Çalıştayı Gerçekleştirildi.

Tarım, Avcılık ve Balıkçılık sektöründe Bitkisel Üretim (Tarla Bitkileri-Bahçe Bitkileri) alanında meslek standardı hazırlama çalışmalarına temel teşkil edecek meslek haritasının hazırlanması amacıyla ilgili kamu kurumlarının, meslek kuruluşlarının, sektör temsilcilerinin ve tarım, avcılık ve balıkçılık sektör komitesi üyelerinin katılımı ile 15 Mart 2018 tarihinde Kurumumuzda “Tarım, Avcılık ve Balıkçılık Sektörü Bitkisel Üretim (Tarla Bitkileri-Bahçe Bitkileri) Meslek Haritası Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Çalıştay açılışında Kurumumuz Meslek Standartları Dairesi Başkanı Yaprak AKÇAY ZİLELİ tarafından katılımcılara Ulusal Yeterlilik Sistemi, Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun amacı, yapısı, görevleri ve tarım, avcılık ve balıkçılık sektöründe bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetler hakkında bilgilendirme yapıldı.

Meslek haritalama çalışmasının amaç ve yöntemi konusunda katılımcılar Moderatör Hayrünnisa SALDIROĞLU tarafından bilgilendirildikten sonra çalıştayın ikinci kısmına geçildi. İkinci kısımda bitkisel üretimde planlama ve yönetim, üretim öncesi ve üretim ile hasat süreçlerini kapsayan haritalama çalışması yapıldı.

23.03.2018

 
1638153325.211 - 29.11.2021 03:09:06 - 10.6.40.128 - [52.23.219.12]