Haberler Bilişim Teknolojileri S.K.Haberleri MYK Bilişim Teknolojileri Sektör Komitesi 12. Toplantısı Yapıldı
MYK Bilişim Teknolojileri Sektör Komitesi 12. Toplantısı Yapıldı

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından görevlendirilen kurum ve kuruluşlarca veya oluşturulan çalışma gruplarınca bilişim teknolojileri sektöründe hazırlanan meslek standartlarının ulusal meslek standardı, yeterliliklerin de ulusal yeterlilik olarak kabul edilebilmesi için inceleme yapan, önerilerde bulunan ve Yönetim Kurulunun onayına sunulmasına karar veren MYK Bilişim Teknolojileri Sektör Komitesi on ikinci toplantısı 20 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Bilişim Teknolojileri Sektör Komitesinin dördüncü döneminin ilk toplantısı olan bu toplantıda Komite Başkanlığına Yüksek Öğretim Kurulu temsilcisi Prof. Dr. Ahmet ÖZMEN, Başkan Vekilliğine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcisi Harun DEMİR oybirliği ile seçildi.

Bilişim Teknolojileri Sektör Komitesi üyelerinin yanı sıra standart hazırlama ekibinin de katılım sağladığı toplantıda, MYK Bilişim Teknolojileri Sektör Komitesi, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından hazırlanan Siber Güvenlik Elemanı (Seviye 5) taslak meslek standardını inceledi. İncelenen taslak meslek standardının sektör komitesinde alınan kararlar doğrultusunda düzenlenerek MYK Yönetim Kurulu’nun onayına sunulmasına karar verildi.

 

 

 
1638985631.433 - 08.12.2021 18:20:52 - 10.6.40.127 - [3.89.204.127]