Haberler Toplumsal ve Kişisel Hizmetler S.K.Haberleri Toplumsal ve Kişisel Hizmetler Sektöründe İlk Taslak Meslek Standartları Hazırlandı
Toplumsal ve Kişisel Hizmetler Sektöründe İlk Taslak Meslek Standartları Hazırlandı

Mesleki Yeterlilik Kurumu ile Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) arasında “Metal”, “Tekstil, Hazır Giyim, Deri”, “Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri” ve ”Toplumsal ve Kişisel Hizmetler” sektörlerinde daha çok esnaf ve sanatkârlara yönelik olan mesleklerin standartlarının belirlenmesi amacıyla 9 Mart 2009 tarihinde “Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü”  imzalanmıştı. TESK imzalanan  protokol kapsamında Toplumsal ve Kişisel Hizmetler Sektöründe  yer alan mesleklerin taslak standardını hazırladı.

TESK tarafından 13 Mayıs 2010 tarihinde ilgili tarafların görüşüne sunulan taslak meslek standartlarına ulaşmak için aşağıdaki linkleri tıklayınız.

 

Görüş alma süreci 13 Haziran 2010 tarihinde tamamlanan taslak meslek standartları, gelen görüşler doğrultusunda TESK  tarafından gözden geçirildikten sonra, MYK Toplumsal ve Kişisel Hizmetler Sektör Komitesinin görüşüne sunulacak.

topltopl