Haberler Toplumsal ve Kişisel Hizmetler S.K.Haberleri Toplumsal ve Kişisel Hizmetler Sektöründe UMS Güncelleme Çalışmaları Başlatıldı.
Toplumsal ve Kişisel Hizmetler Sektöründe UMS Güncelleme Çalışmaları Başlatıldı.

Toplumsal ve Kişisel Hizmetler Sektöründe ‘Kişisel Hizmetler’ alanında yayımlanan Ulusal Meslek Standartlarının güncelleme çalışmaları, Meslek Standartları Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda yürütülmektedir.

Kişisel hizmetler alanında yayımlanan ve sektörden gelen talepler sonucunda güncelleme ihtiyacı olduğu belirlenen “Dövme ve Takı (Piercing) Uygulayıcısı (Seviye 3)” Ulusal Meslek Standardının revizyon çalışmasının yürütülmesi amacıyla 24 Eylül 2020 tarihinde uzaktan bağlantı yoluyla toplantı gerçekleştirilmiştir. Alan uzmanlarından oluşan MYK Çalışma Grubu üyelerinin yanı sıra Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) temsilcilerinin de yer aldığı toplantılarda, Ulusal Meslek Standardına gelen güncelleme talepleri değerlendirilmiş ve mesleğin güncel icra ediliş koşulları dikkate alınarak revizyon çalışmaları başlatılmıştır.

 280920-1jpg

Kişisel hizmetler alanında yayımlanan diğer meslek standartlarının - “Kuaför (Kadın) (Seviye 4)”, “Kuaför (Erkek) (Seviye 4)”, “Güzellik Uzmanı (Seviye 4)”, “Kalıcı Makyaj Uygulayıcısı (Seviye 3)”, “Makyaj Uygulayıcısı (Seviye 3)”, “Makyaj Uzmanı (Seviye 5)” ve “Masaj Uygulayıcı (Seviye 3)” – güncelleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından dokümanlar ilgili tarafların görüşüne sunulacak ve gelen görüşler doğrultusunda revize edilerek MYK Toplumsal ve Kişisel Hizmetler Sektör Komitesine sunulacaktır.

 

 
1638988192.772 - 08.12.2021 19:03:33 - 10.6.40.127 - [3.89.204.127]