Haberler Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme S.K. Haberleri Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme Sektör Komitesi Taslak Standartları Görüştü
Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme Sektör Komitesi Taslak Standartları Görüştü

 

MYK Ulaştırma, Lojistik ve Haberleşme Sektör Komitesi taslak meslek standartlarını görüşmek üzere toplandı. Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM) ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından hazırlanan taslak meslek standartları ile taslak meslek standartları hakkında kurum ve kuruluşlardan gelen görüş ve önerileri değerlendirmek amacıyla 24 Mart 2010 tarihinde bir araya gelen sektör komitesine YÖK temsilcisi Prof. Dr. Mustafa KARAŞAHİN başkanlık yaptı.

TÜRKLİM ve TCDD’nin standart hazırlama ekibinin de katılım sağladığı toplantıda TÜRKLİM tarafından hazırlanan;

· Liman Vardiya Amiri (Seviye 4)

· Liman Vinç Operatörü (RTG ve SSG) (Seviye 3)

· Liman Saha İstif Makineleri Operatörü (CRS ve ECS) (Seviye 3)

 

TCDD tarafından hazırlanan

· Tren Makinisti (Seviye 4)

mesleklerinin taslak standartları incelendi ve görüşler tartışıldı. Toplantı sonucunda Liman Vardiya Amiri (Seviye 4) mesleğinin taslak standardının TÜRKLİM tarafından gözden geçirildikten sonra sektör komitesinde yeniden görüşülmesine; Vinç Operatörü (RTG ve SSG) (Seviye 3), Liman Saha İstif Makineleri Operatörü (CRS ve ECS) (Seviye 3) ve Tren Makinisti (Seviye 4) mesleklerinin standardının MYK Yönetim Kurulunun onayına sunulmasına karar verildi.

 

 
1643120973.245 - 25.01.2022 15:03:15 - 10.6.40.128 - [75.101.211.110]