Haberler Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hiz S.K. Hab... MYK Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektör Komitesi Taslak Meslek Standartlarını Görüşmek Üzere Toplandı
MYK Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektör Komitesi Taslak Meslek Standartlarını Görüşmek Üzere Toplandı

MYK Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektör Komitesi, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı-Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) tarafından hazırlanan taslak meslek standartlarını değerlendirmek üzere 19 Ekim 2012 tarihinde bir toplantı gerçekleştirdi.

 

Turizm, Konaklama, Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektör Komitesi üyeleri ile ALTSO ve TÜRSAB-T.C. Kültür Bakanlığı meslek standardı hazırlama ekibinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda; TÜRSAB ve T.C. Kültür Bakanlığı tarafından hazırlanan Seyahat Acentası Yöneticisi (Seviye 6) taslak meslek standartlarının gerekli düzeltmeler yapılarak MYK Yönetim Kurulunun onayına sunulmasına ve ALTSO tarafından hazırlanan Çamaşırhane Görevlisi (Seviye 2) ile Çamaşırhane ve Kuru Temizleme Sorumlusu (Seviye 3) taslak meslek standartlarının seviyeleri de dahil olmak üzere yeniden gözden geçirilerek ayrı bir Kuru Temizleme Görevlisi (Seviye 3) taslak meslek standardı ile birlikte Sektör Komitesi üyelerinin onayına sunulmasına karar verildi.

 

Nihai taslak standartlar MYK Yönetim Kurulunun onayı sonrası Resmi Gazete’de yayımlanarak Ulusal Meslek Standardı (UMS) niteliği kazanacak.

camasirhane3010

 
1638164400.64 - 29.11.2021 06:13:41 - 10.6.40.127 - [34.228.229.51]