Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı MYK, Osmaniye’de Bilgilendirme Yaptı
MYK, Osmaniye’de Bilgilendirme Yaptı

Osmaniye İŞGEM ev sahipliğinde ve UNIVERSAL Belgelendirme ortaklığında 5 Kasım 2019 Salı günü, Osmaniye’de ‘Mesleki Yeterlilik Belgelendirilmesi Tanıtım Toplantısı’ gerçekleştirildi.

Mesleki yeterlilik belgesinin öneminin anlatıldığı tanıtım toplantısının açılış konuşmalarını UNIVERSAL Belgelendirme Genel Müdürü Sayın Osman CAMCI ve Kurumumuz Başkan Yardımcısı Sayın Metin KARAMAN yaptı.

Sayın KARAMAN, mesleki yeterlilik belgesinin verimli ve kaliteli üretim için önemine dikkat çekerken, “Kalite güvencesi sağlanmış ve uluslararası personel belgelendirme standardına göre akredite edilmiş bir sistem aracılığıyla, tarafsız, tutarlı, adil ve güvenilir şekilde yapılan ölçme değerlendirmeler sonucunda başarılı olan bireylere MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi düzenleniyor” ifadelerini kullandı. Ayrıca mesleki yeterlilik belgelerinin 15 Ağustos 2019 tarihinden itibaren çift dilli Türkçe-İngilizce olarak düzenlendiğine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından Osmaniye İŞGEM ile yapılan protokol kapsamında sınava giren ve başarılı olan kişilere mesleki yeterlilik belgeleri Osmaniye Vali Yardımcısı Sayın Adem YILMAZ, Kurum Başkan Yardımcısı Metin KARAMAN, Osmaniye İŞGEM Müdiresi Bilgen Gaye YALPA ve diğer kişilerce verildi.

 
1590380919.275 - 25.05.2020 05:02:19 - 10.6.30.127 - [3.226.76.216]