Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Ordu’da Bilgilendirme Yaptı.
MYK, Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu Hakkında Ordu’da Bilgilendirme Yaptı.

İstanbul Uygulamalı Gaz ve Enerji Teknolojileri Araştırma Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (UGETAM) ve Öztür Azak Eğitim Kurumları Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi Tic. Ltd. Şti. tarafından 21.10.2019 tarihinde Ordu’da düzenlenen işveren, işyeri temsilcileri ve Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşları temsilcilerinin katılım sağladığı bilgilendirme toplantısında, tehlikeli ve çok tehlikeli işler kapsamında zorunlu hale getirilen "MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi" ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

MYK Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Sayın Mehmet ORDUKAYA’nın açılış konuşmasının ardından MYK Uzman Yardımcısı Burcu GÜNŞEN AYDOĞDU, ulusal yeterlilik sistemi, çıktıları ve yürütülmekte olan sınav ve belgelendirme faaliyetleri ile MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen meslekler ile yaptırımlar ve teşvikler hakkında bilgilendirme yaptı. Bilgilendirme toplantısının son bölümünde ise katılımcılardan gelen sorular yanıtlandı.

Katkılarından dolayı Sayın Mehmet ORDUKAYA’ya plaketi takdim edildi.

Sınavlarda başarılı olup belge almaya hak kazanan adaylara belgeleri Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Suat OLGUN ve Sayın Mehmet ORDUKAYA tarafından teslim edildi.

 

 
1590628555.789 - 28.05.2020 01:49:35 - 10.6.30.128 - [18.208.132.33]