Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı MYK, Mahir Eller projesi kapsamında Mardin’de gerçekleştirilen ‘Mesleki Yeterliliklerin Belgelendirilmesi Bilgilendirme Toplantısı’na Katıldı
MYK, Mahir Eller projesi kapsamında Mardin’de gerçekleştirilen ‘Mesleki Yeterliliklerin Belgelendirilmesi Bilgilendirme Toplantısı’na Katıldı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ortaklığında yürütülen Mahir Eller Projesi kapsamında 12 Eylül 2019 Perşembe günü, Mardin’de ‘Mesleki Yeterliliklerin Belgelendirilmesi Bilgilendirme Toplantısı’ gerçekleştirildi.

130919-1

Mardin Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde, Dicle Kalkınma Ajansında gerçekleştirilen toplantıda işverenlere ulusal yeterlilik sistemi, belgelendirme süreçleri ile teşvikler hakkında bilgiler aktarıldı.

Mesleki yeterlilik belgesinin öneminin anlatıldığı bilgilendirme toplantısının açılış konuşmalarını MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Ali Tutaşı ve Kurumumuz Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Sayın Mehmet Ordukaya yaptı.

 130919-2

Sayın TUTAŞI, iş dünyasının en önemli sıkıntılarından birinin nitelikli elemana ulaşabilmek olduğunu ifade ederken, Mahir Eller projesiyle birlikte Mardin’de nitelikli elemanları belgelendirerek tescillenmelerine katkı sağlandığını dile getirdi

Sayın ORDUKAYA, mesleki yeterlilik belgesinin verimli ve kaliteli üretim için önemine dikkat çekerken, “Kalite güvencesi sağlanmış ve uluslararası personel belgelendirme standardına göre akredite edilmiş bir sistem aracılığıyla, tarafsız, tutarlı, adil ve güvenilir şekilde yapılan ölçme değerlendirmeler sonucunda başarılı olan bireylere MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi düzenleniyor” ifadelerini kullandı.

130919-3

Toplantıda Mesleki Yeterlilik Uzmanı Kübra Ulusoy, “MYK Mevzuatı ile Yeterlilik Sistemini” katılımcılara aktarırken, Proje Yerel Oda Koordinatörü M. Burak Durak Mahir Eller Projesinin Mardin faaliyetlerini paylaştı, TOBB MEYBEM A.Ş Genel Müdürü Ahmet Saygın Baban da “Mesleki Belgelendirme, Belgelendirmenin Zorunlu Olduğu Meslekler, Sınav ve Belgelendirme Süreçleri” konularını içeren sunumu gerçekleştirdi.

 130919-4

Toplantıda, Mahir Eller Projesi kapsamında mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazananlar belgelerini MTSO Başkanı Mehmet Ali TUTAŞI, Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanı Mehmet ORDUKAYA, TOBB MEYBEM A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Saygın BABAN ve UGETAM Belgelendirme Şefi Erhan ÖZTÜRK’ün elinden aldı.

130919-5

130919-1

 
1590624019.447 - 28.05.2020 00:33:59 - 10.6.30.127 - [18.208.132.33]