Haberler Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığı MYK, Bosch Termoteknik Almanya Fabrikası’na Teknik İnceleme Ziyaretinde Bulundu.
MYK, Bosch Termoteknik Almanya Fabrikası’na Teknik İnceleme Ziyaretinde Bulundu.

Almanya'nın Frankfurt kentinde 28 Şubat-02 Mart 2019 tarihleri arasında Bosch Termoteknik bünyesinde yer alan Lollar Fabrikasına MYK’nın da yer aldığı Türk heyeti ile bir teknik inceleme ziyaret gerçekleştirilmiştir. Fabrika ziyareti sonrasında Le Meridien Frankfurt Otelde gerçekleştirilen çalıştayda enerji sektörü ile ilgili konularla birlikte nitelikli insan kaynağı açısından iki ülke politikalarının karşılaştırması yapılmıştır.

 
200319-1

MYK tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarından olan GAZBİR-GAZMER Doğal Gaz Enerji Eğitim Belgelendirme ve Denetim Teknolojik Hizmetler Ltd. Şti tarafından organize edilen ve Bosch Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen ve yoğunlukla doğalgaz sektörünün temsilcilerinin yer aldığı ziyarette Mesleki Yeterlilik Kurumu adına Sınav ve Belgelendirme Dairesi Başkanlığında görevli MYK Birim Koordinatörü Abdullah ÖZDEMİR ile MYK Uzman Yardımcıları Özgen ULUDAĞ ve Onur AVAN bulunmuştur. Heyette doğalgaz dağıtım firmalarının yanı sıra konu ile ilgilerine binaen diğer Kamu Kurumlarından Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ve Türk Akreditasyon Kurumu temsilcileri de yer almıştır. GAZBİR-GAZMER Genel Müdürü Mustafa Ali AKMAN’ın heyet başkanlığında gerçekleştirilen ziyaret ile Türkiye’nin enerji ve nitelikli insan kaynağı politikalarına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

 
200319-2

28 Şubat 2019 tarihinde Bosch Lollar Fabrikasına gerçekleştirilen ziyaret sırasında fabrikadaki üretim tesisleri incelenerek iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları yerinde görülmüştür. Buderus Akademi uzmanları tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında; üretim prosesleri, doğalgaz piyasası düzenlemeleri, fabrikada çalışan kişilerin eğitimleri ve kişilerin sahip olması gereken bilgi, beceri ve yetkinlikler hakkında cevaplara ulaşılmıştır. Toplantıda Kurumumuz tarafından yürütülen ulusal yeterlilik sistemi, sınav ve belgelendirme faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

 200319-3

 

1 Mart 2019 tarihinde Bosch Türkiye temsilcileri ve heyet ile birlikte Le Meridien Frankfurt Otelde bir çalıştay gerçekleştirilerek endüstri, enerji, doğalgaz, nitelikli insan kaynağı ve mesleklere erişim konularında Almanya ve Türkiye’nin karşılaştırmalı analizi yapılmıştır.

 200319-4


200319-3

 

 
1590623221.477 - 28.05.2020 00:20:41 - 10.6.30.127 - [18.208.132.33]