15-16 Eylül 2023 tarihlerinde Elazığ'da düzenlenen Türkiye Sürekli Eğitim Merkezleri (TÜSEM) Konseyi Sonbahar Çalıştayı'na Ulusal Europass Merkezi de katıldı.Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Kurum Başkanı Sn. Prof. Dr. Mustafa Necmi İLHAN, Mesleki Yeterlilik Kurumu ve Ulusal Europass Merkezi'nin güncel faaliyetleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ayrıca, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği Dairesi Başkanı Abdullah ÖZDEMİR, sürekli eğitim merkezlerine yönelik bir Europass sunumu gerçekleştirdi.

170923-1

Çalıştayda, Kurum Başkan Yardımcısı Mehmet Ordukaya, MYK’nin Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi ulusal koordinasyon noktası ve Ulusal Europass Merkezi olarak Türkiye'de yürütülen faaliyetler hakkında bir sunum yaptı. Ordukaya, Europass portalının kullanımının artırılmasına yönelik atılacak adımları ve mevcut durumu değerlendirdi.

170923-2

Çalıştay, Ulusal Europass Merkezi ile TÜSEM arasındaki iş birliğini güçlendirmeyi ve Europass’a dair farkındalığı artırmayı amaçladı. Etkinlik kapsamında Europass belgeleri ve merkezin faaliyetleri hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı.

170923-3

Önümüzdeki dönemde, kurumlar arası iş birliğinin farklı bölgesel etkinlikler aracılığıyla daha da derinleşeceği vurgulandı. Etkinlik, üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri ile Ulusal Europass Merkezi arasında oluşturulacak iş birliği sayesinde bireylerin daha bilinçli bir şekilde bilgilendirilmesini sağlayacak. Ayrıca, bu iş birliği Europass portalının kullanımının yaygınlaştırılmasına katkı sağlayacaktır.

170923-4